Bez kategorii

Kwiaty do sypialni

Kwiaty do sypialni

Czy kwiaty do sypialni to dobry pomysł? Uważam, że odpowiednio dobrane kwiaty doniczkowe mogą mieć pozytywny wpływ na sen i atmosferę w sypialni. Należy pamiętać, ze niektóre rośliny doniczkowe mogą zawierać szkodliwe substancje, które nie sprzyjają jakości snu i mogą mieć wpływ na nasze zdrowie. Na szczęście większość jest nieszkodliwa, a pozostałe mogą przynieść wiele korzyści, kiedy umieścisz je w sypialni.

Dlaczego warto mieć kwiaty w sypialni?

Pisząc ten wpis miałam na myśli rośliny doniczkowe, więc przyjmijmy, że o nich tu mowa.

Rośliny doniczkowe to rośliny oczyszczające powietrze, działają jak filtr. Poprzez proces fotosyntezy pochłaniają dwutlenek węgla i jak pewnie większość wie rośliny produkują tlen, co przyczynia się do poprawy jakości powietrza w sypialni. Kwiaty doniczkowe mogą również usuwać szkodliwe substancje chemiczne z powietrza, takie jak formaldehyd, benzen czy trichloroeten.

Kwiaty doniczkowe oddychają przez proces transpiracji, podczas którego uwalniają wilgoć do powietrza. Dzięki temu możemy utrzymać odpowiednią wilgotność powietrza w sypialni, szczególnie ważne jest to w okresach zimowych, kiedy zazwyczaj ogrzewając dom mamy w nim suche powietrze.

Kwiaty doniczkowe w sypialni mają również walory estetyczne. Wiele z nich ma dekoracyjne liście, piękne kwiaty co może koić nasze zmysły i przyczyniać się do lepszego snu. Poza tym jak wiadomo kolor zielony uspokaja. A przecież przed snem powinnismy się wyciszyć. Z pewnością kwiaty do sypialni nam w tym pomogą.

Niektóre kwiaty doniczkowe, zwłaszcza te o dużych i gęstych liściach, mogą pomóc w absorpcji dźwięków i redukcji hałasu.

No to jakie kwiaty do sypialni wybrać?

Dobrze dobrane rośliny doniczkowe mogą mieć zbawienny wpływ na nasz sen. Oto kilka roślin doniczkowych, które sprawdzą się w sypialni:

Lawenda – ma delikatny, kojący zapach, może przynieść ukojenie i wyciszyć nas przed snem

Aloes zwyczajny, bluszcz pospolity oraz skrzydłokwiat – jest to kwiat oczyszczający powietrze, warto mieć go w swojej sypialni

Ślazowiec wonny – emituje relaksujący zapach, który może pomóc w zasypianiu i utrzymaniu spokojnego snu. Jego delikatny, słodki zapach może działać uspokajająco i kojąco.

Juka, znana również jako „język teściowej”, jest rośliną oczyszczającą powietrze. Wytwarza tlen w nocy i pomaga w filtracji szkodliwych substancji, co sprzyja zdrowemu środowisku snu.

Gerbera to kwiat o żywych kolorach, który może dodać pozytywnej energii do sypialni. Jest również znana ze swoich właściwości oczyszczających powietrze, co sprzyja zdrowemu środowisku snu.

A sztuczne kwiaty do sypialni?

Sztuczne kwiaty do sypialni z pewnością przyniosą mniej korzyści. Możesz liczyć jedynie na ich walory estetyczne, natomiast nie pomogą oczyszczać powietrze, nie mają leczniczych właściwości, nie pachną i nie nawilżają powietrze.

Wybierając kwiaty do swojej sypialni musisz zwrócić uwagę nie tylko na to jakie one będą przynosić korzyści dla nas, ale też jakie one maja wymagania. Z pewnością warto wybrać najlepsze rośliny oczyszczające powietrze. Jeśli nie masz zbyt dużo światła w sypialni to wybierz kwiaty cieniolubne i nie trzymaj ich w pełnym słońcu, a raczej w zacienionych miejscach. Każdy kwiat wymaga regularnego podlewania – pamiętaj o tym, a niektóre gatunki mogą być wrażliwe na wysoką temperaturę pokojową. Ale to tylko wyjdzie nam na zdrowie, bo też powinnismy spać w niezbyt wysokiej.

Ja osobiście najbardziej lubię kwiaty doniczkowe o białych kwiatach i błyszczących liściach. Dlatego od zawsze u mnie w sypialni mieszka skrzydłokwiat.

A Ty jakie lubisz najbardziej?

futon

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.