futon-super-1

CO TO JEST FUTON?

FUTON to rodzaj posłania, na którym od tysięcy lat śpią Japończycy. Te używane w Japonii składają się z kilku warstw bawełny ułożonych w bawełnianym pokrowcu, mają ok. 6 cm grubości i można je zrolować, aby w ciągu dnia przechowywać je np. w szafie. Wersja europejska znacznie różni się od futona japońskiego. Materace te są znacznie grubsze i często poza bawełną wypełnione są jeszcze innymi surowcami takimi jak np. wełna, len, sprasowany kokos, trawa morska, lateks, czy końskie włosie. Pokrycie materaca to gruba bawełniana tkanina, a sam materac jest przepikowany w kilku miejscach po to, aby wypełnienie nie przesuwało się w trakcie użytkowania. Spokojnie… pikowania nie są odczuwalne, nić nie jest naprężona, a tylko związuje materac luźno.

POCHODZĄ Z JAPONII

RÓŻNORODNE WYPEŁNIENIA

BAWEŁNIANE POKRYCIE

DLACZEGO FUTONY SĄ ZDROWE?

Głównym atutem futony są komfortowe warunki snu.

 • ergonomiczność – dzięki zastosowanemu naturalnego wypełnienia jak bawełna, len, czy wełna futony gwarantują bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa i pleców oraz dopasowują się do krzywizn naszego ciała. Kiedy już się dopasują i nie narażamy się na dodatkowe uciski podczas snu nasze ciało odpoczywa, a my budzimy się odprężeni.  No i kręgosłup mówi nam „dziękuję”.
 • świetna termoregulacja – futony także wspomagają utrzymanie równomiernej temperatury naszego ciała podczas snu. To jest bardzo ważne, ponieważ podczas snu nie powinniśmy się nadmiernie pocić, a także marznąć.  Mówi się też potocznie, że futony zimą grzeją, a latem chłodzą i tak jest faktycznie. Zapewniam.
 • antyalergiczność – naturalna bawełna wewnątrz materaca „oddycha” i  pozwala na cyrkulację powietrza, co zapobiega rozwojowi roztoczy i ich innych kolegów. Dlatego futon zalecany jest dla  osób, które cierpią na różnego rodzaju alergie.

No i z pewnością należy dodać, że futony są przyjazne nie tylko dla człowieka, ale także dla naszego środowiska, gdyż używamy do produkcji naturalnych surowców.

Futon klasycznie
Futony

JAK POWSTAJĄ FUTONY?

Nasze futony produkujemy w niewielkiej szwalni w Polsce. Szyjemy je tam od wielu lat, więc mamy spore doświadczenie, a z naszych materacy korzystają Klienci z Polski, ale też całej Europy. Wszystkie prace wykonane są ręcznie. Panie kroją tkaninę, następnie szyją gotowy pokrowiec. Panowie przygotowują wypełnienie, „ubierają je” w pokrowiec, a następnie pikują. Na uszycie futona potrzebujemy od 1 do 5 dni. Każdy futon szyjemy pod zamówienie, więc materac nie jest magazynowany, tylko od razu jedzie do Klienta.

SZYTE W POLSCE

RĘCZNIE WYKONANE

SZYTE NA ZAMÓWIENIE

JAK WYBRAĆ FUTON DLA SIEBIE?

W naszej ofercie każdy znajdzie materac dla siebie, ponieważ mamy w ofercie materace miękkie, twarde i średniotwarde, mniej lub bardziej sprężyste, ciut bardziej odporne na wilgoć (mieszkańcy wysp oraz miejsc o podwyższonej wilgotności są uratowani!). Są futony, które poza zastosowaniem w tradycyjnej ramie łózka czy podłodze można stosować także na składanym stelażu.

Poniżej można obejrzeć porównanie.

Przesuń w bok

 

Rodzaj Futona Skład Twardość Sprężystość Gdzie używać Wysokość
Japoński Bawełna Miękki Mała Rama łóżka, stelaż składany, podłoga 10 cm Zobacz produkty
Klasyczny Bawełna Miękki Mała Rama łóżka,  podłoga 16 cm Zobacz produkty
Sprężysty Bawełna, lateks Średnia Duża Rama łóżka, podłoga 18 cm Zobacz produkty
Twardy Bawełna, kokos Twardy Mała Rama łóżka, podłoga 18 cm Zobacz produkty
Super futon Bawełna, kokos, lateks Dość twardy Duża Rama łóżka, podłoga 20 cm Zobacz produkty
Futon morski Bawełna, trawa morska Twardy Mała Rama łóżka, podłoga 18 cm Zobacz produkty
Futon lniany Len polski Twardy Średnia Rama łóżka, podłoga 16 cm Zobacz produkty
Futon wełniany Wełna z polskiej owcy Bardzo miękki Duża Rama łóżka,  podłoga 16 cm Zobacz produkty
Futon lato/zima Bawełna, wełna owcza + przekładki Według wyboru Według wyboru Rama łóżka, podłoga 16 – 20 cm Zobacz produkty
Futon Organic Bawełna, lateks organiczny Średnia Średnia Rama łóżka, podłoga 22 cm Zobacz produkty
Wełna-kokos Wełna z polskiej owcy, kokos Średnia Średnia Rama łóżka, podłoga 18 cm Zobacz produkty

Przesuń w bok

Aby wybrać materac dla siebie najpierw przypomnij sobie na czym spałeś, kiedy spało Ci się naprawdę dobrze. Możesz też pomyśleć o tym, kiedy i na czym spało Ci się naprawdę źle.  Postaraj też przypomnieć sobie, czy było wtedy twardo, miękko, czy zapadałeś się w materacu, czy raczej odpowiadało spaniu na podłodze.

Postaraj się dopasować materac z tabelki biorąc pod uwagę twardość, sprężystość oraz to gdzie i jak go będziesz używać.

Najlepszy materac dla siebie możesz wybrać tylko Ty, bo Ty wiesz na czym się wysypiasz i kiedy Twoje ciało naprawdę się odpręża.

Z mojego wieloletniego doświadczenia z futonami mogę powiedzieć, że:

 • futony ogólnie nie są miękkimi materacami, u nas miękki oznacza najbardziej miękki z naszej oferty
 • futon twardy jest bardzo twardy i śpi się dokładnie tak jak na grubej kołdrze na podłodze
 • klasyczny i japoński są miękkie, ale kiedy bawełna się uleży nieco twardnieją
 • sprężysty jest najbardziej bezpiecznym materacem, bo jest optymalny dla każdego, średniotwardy i świetnie się dopasowuje do krzywizn ciała. Ma właściwości ortopedyczne. Jest najbardziej popularny wśród naszych Klientów.
 • super futon jak dla mnie materac idealny, bo ma właściwości zarówno futona twardego jak i sprężystego
 • morski jest dość twardy i pięknie pachnie suszoną trawą
 • lniany ma w środku sprasowany len, który  ma strukturę trochę podobną do filcu, przez co materac jest bardzo twardy, kiedy się uleży. Pięknie pachnie łąką.
 • wełniany opiszę tak: kojarzycie gruby wełniany sweterek, to taki jest ten materac, mięciutki i puszysty. Idealny dla osób, które nadmiernie się pocą, bo wchłania wilgoć, ale szybko się wietrzy. No i wełna dla zmarzluchów.
 • wełnianokokosowy jest odpowiedzią dla mieszkańców wysp i miejsc  gdzie wilgotność jest większa oraz dla osób, które nadmiernie się pocą, ale nie lubią spać na miękkim. To połączenie mięciutkiej wełny oraz twardego kokosa.

Dla dzieci tych najmniejszych mamy w ofercie materace dość twarde z jedną warstwą kokosa lub dwoma. Znajdziesz je w zakładce dla niemowląt.  Natomiast dla tych, które wyrosły już z łóżeczka śmiało można kupić taki materac na jakim śpią rodzice lub postawić na materac optymalny czyli sprężysty.