Wyświetlanie 1–15 z 135 wyników

Naturalne materace futon zapewniają zdrowy sen

Materac futon w tradycji japońskiej to rodzaj posłania, na którym od tysięcy lat śpią Japończycy. Te używane w Japonii składają się z kilku warstw bawełny ułożonych w bawełnianym pokrowcu, mają ok. 6 cm grubości i można je zrolować, aby w ciągu dnia przechowywać je np. w szafie. Tak, tak, Japończyk rano zwija swój japoński materac futon, przechowuje go w szafie i dzięki temu zyskuje dodatkowe miejsce. Wieczorem rozkłada go bezpośrednio na podłodze lub na macie tatami. Obecnie materace futon używamy wraz ze stależam lub w łóżku co daje nam współczesne łóżko futon tworząc miejsce do spania zapewniające wyjątkowy komfort snu, do którego wracamy z wielką przyjemnością. Dziś nowoczesne materace futon to produkt znacznie grubszy, bardziej elastyczne niż japońskie materace, ale nie dają się jednak zrolować. Niemniej tworzą bezpieczne miejsce wypoczynku, a stosując je dbamy nie tylko o własne zdrowie i dobry sen, a także o nasze naturalne środowisko, a spanie na materacu futon to prawdziwa wygoda.

Czytaj więcej »

Wersja europejska materaca futon

Współczesne naturalne materace futon różnią się ona od materaca futon japońskiego, ponieważ  są znacznie grubsze niż tradycyjny materac futon i często poza bawełną do produkcji futonów użyte są jeszcze inne surowce takie jak np. wełna, len, sprasowany kokos, trawa morska, lateks, czy końskie włosie. Do produkcji nie używamy sprężyn, wolimy stosowanie naturalnych i ekologicznych rozwiązań, aby dbać o nasze naturalne środowisko. Dzięki zastosowaniu różnych wypełnień możemy dobrać odpowiednią twardość materaca, czego nie miał tradycyjny futon. To bardzo komfortowe, że możesz sam dobrać rodzaj wypełnienia. Budowa takiego materaca to: podstawowe wypełnienie, czyli. np. bawełna, wełna, len + przekładka odpowiedzialna za uzyskanie odpowiedniej twardości i sprężystości np. kokos, lateks, trawa morska czy końskie włosie. Zazwyczaj w Japonii tradycyjny futon był stosowany razem z matą tatami, co zapewniało mu odpowiednią wentylacje. Obecnie materac futon stosujemy raczej w ramie łóżka, co oczywiście nie stanowi problemu, gdyż szczebelki dna łóżka również zapewniają wentylacje futonowi.

Wierzchnie pokrycie materaca futon to zazwyczaj gruba tkanina bawełniana, a sam materac jest pikowany w kilku miejscach, tak aby wypełnienie z naturalnych materiałów materaca nie przesuwało się w trakcie użytkowania. Wielu Klientów stosuje także dodatkowe pokrowiec, który można ściągnąć i wyprać.

Cechy materaca Futon

Głównym atutem materaca futon jest ich ergonomiczność co oznacza, ze materac typu futon dobrze dopasowuje się do krzywizn naszego ciała, dając bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa. Materac futon jest idealnym rozwiązaniem dla osób z dolegliwościami kręgosłupa, ponieważ zastosowane wypełnienie materaca takie jak np. bawełna zapewnia równomierne rozłożenie obciążenia na całej linii kręgosłupa, a kręgosłup nie jest narażony na dodatkowy ucisk podczas snu. Dzięki temu wstajemy rano wyspani i wypoczęci. To rozwiązanie jest dobre nie tylko dla osób lubiących spać na plecach, ale także dla tych, którzy śpią na boku czy na brzuchu.

W odróżnieniu do innych materacy japoński materac nie sprężynuje. Kiedy użytkujesz go z inną osobą to nie odczuwasz zmiany pozycji snu swojego partnera.

Materace futon mają też duże właściwości termoregulacji co oznacza, że dbają o to, aby nasze ciało spało w odpowiedniej temperaturze. Poza tym są to materace oddychające, naturalne, dobrze się wietrzą, a zatem antyalergiczne.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania to zapraszam do kontaktu, z przyjemnością odpowiemy na wszystkie, tak aby mógł dobrać dla siebie najlepszy materac futon. Zachęcam też do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, gdzie znajdziesz tradycyjne japońskie futony wypełnieniem z bawełny, nowoczesne materace futon z różnorodnym wypełnieniem, tak aby materac był np. miękki i elastyczny, bądź twardy i nie sprężynował. Posiadamy tez produkty takie jak pokrowce, znajdzie się też poduszka typu futon.

Mam nadzieje, że przygoda z materacem futon okaże się ekscytująca.