Wyświetlanie 1–15 z 125 wyników

Naturalne materace futon zapewniają zdrowy sen

Materace FUTON w tradycji japońskiej to rodzaj posłania, na którym od tysięcy lat śpią Japończycy. Te używane w Japonii składają się z kilku warstw bawełny ułożonych w bawełnianym pokrowcu, mają ok. 6 cm grubości i można je zrolować, aby w ciągu dnia przechowywać je np. w szafie.

Czytaj więcej »

Wersja europejska materaca futon

Różni się ona od futona japońskiego, ponieważ  są to nowoczesne materace,  znacznie grubsze niż tradycyjny futon i często poza bawełną wypełnione są jeszcze innymi surowcami takimi jak np. wełna, len, sprasowany kokos, trawa morska, lateks, czy końskie włosie. Wierzchnie pokrycie futonu to zazwyczaj gruba tkanina bawełniana, a sam materac jest pikowany w kilku miejscach, tak aby wypełnienie materaca nie przesuwało się w trakcie użytkowania.

Cechy materaca Futon

Ich głównym atutem jest ich ergonomiczność co oznacza, ze materac futon dobrze dopasowuje się do krzywizn naszego ciała, dając bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa. Dzięki temu wstajemy rano wyspani i wypoczęci.

Mają one też duże właściwości termoregulacji co oznacza, że dbają o to, aby nasze ciało spało w odpowiedniej temperaturze. Poza tym są to materace oddychające, naturalne, dobrze się wietrzą, a zatem antyalergiczne.