Bez kategorii

Lustro w sypialni

Lustro w sypialni – czy to dobre rozwiązanie?

Ostatnio podczas wieczornego spotkania przy winie z moimi przyjaciółmi rozgorzała się soczysta dyskusja na temat “lustra w sypialni”. Serio! Dywagowaliśmy właśnie na ten temat. Sama byłam zaskoczona, że w tak prozaicznym temacie może być aż tyle poglądów. Bo oczywiście były głosy za, jak i te przeciw, a temat okazał się dość głęboki.

Lustro w sypialni – przesądy

Okazuje się, że lustro w sypialni jest przedmiotem różnych przesądów i zabobonów. Osobiście nie znałam żadnego, ale dowiedziałam się, że istnieje przesąd, że lustro w sypialni może “chwycić duszę” śpiącej osoby jeśli odbicie zostanie zaburzone, zniekształcone. Szczerze, to napawa mnie przerażeniem. Chcę, żeby moja dusza została ze mną.

Niektórzy wierzą także, że lustro w sypialni może zakłócać energię i harmonię i może wytwarzać złą energię, a to prowadzić do koszmarów i bezsenności. A są też tacy, którzy wierzą, że jednak lustro odstrasza złą energię. I bądź tu mądry… Według niektórych przekonań, umieszczenie lustra w sypialni może symbolizować podwojenie obfitości i przyciąganie pozytywnej energii do życia i relacji. Słyszałam także, że wykorzystanie lustra w sypialni może pogłębić intymność między partnerami. ten ostatni przesąd chyba najbardziej mi się podoba. Kto by nie chciał głebokiej intymności w sypialni 😉

Lustro w sypialni według feng shui

A co na to inne kultury i filozofie? Zgodnie z zasadami feng shui umieszczenie lustra w sypialni wymaga rozważenia. Jeśli już jednak się zdecydujemy, to należałoby przestrzegać kilka zasad, aby iść z nurtem filozofii feng shui.

Specjaliści Feng Shui sugerują, że lustro naprzeciwko łóżka to nie jest dobry pomysł. Widok własnego odbicia w lustrze może tworzyć energetyczną napięcie i przeszkadzać w odpowiednim odpoczynku i relaksie.

Duże lustro, zwłaszcza umieszczone na ścianie naprzeciwko łóżka, mogą generować zbyt intensywną energię yang. Zaleca się używanie mniejszych luster, które wprowadzą bardziej łagodną energię yin do sypialni.

Jeśli decydujesz się na umieszczenie lustra w sypialni według zasad Feng Shui, pomyśl aby umieścić lustro w strategicznym miejscu. Może to być na przykład na bocznej ścianie, czy rogu pomieszczenia, tak aby nie było bezpośrednio skierowane na łóżko. Odbicie łóżka w lustrze może wprowadzać energię niestabilności i zakłócać harmonię w sypialni. Chyba, że interesuje Cię zasłanianie luster, wtedy możesz uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, ale chyba nie o to chodzi, żeby lustro w sypialni zasłaniać, kiedy nie jest używane.

Wybierając lustra do sypialni zgodnie z zasadami Feng Shui, preferuj te o delikatnych kształtach, które wprowadzą harmonijną energię. Ostrzejsze kształty, takie jak ostre krawędzie czy kąty, mogą generować zbyt intensywną energię.

Plusy lustra w sypialni

Lustra w sypialni mogą być praktyczne, zwłaszcza jeśli masz potrzebę sprawdzenia swojego wyglądu przed wyjściem. Mogą też ułatwić codzienne czynności, takie jak układanie włosów czy dobieranie ubrań. Często lustra to nierozłączne elementy garderoby, która bardzo często znajduje się w sypialni.

Lustra powiększają przestrzeń pomieszczenia. Zwłaszcza w mniejszych sypialniach mogą stworzyć wrażenie większej przestrzeni, co może być atrakcyjne wizualnie i sprawiać, że pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne i jasne.

Lustro w sypialni stanowi element dekoracyjny naszej sypialni. Istnieje wiele różnych stylów, kształtów i rozmiarów luster, które mogą dopełniać wystrój wnętrza i dodawać mu charakteru. Możesz wybrać lustra o interesujących ramach, zdobieniach lub nietypowych kształtach, które staną się centralnym punktem i będą pasować do wystroju sypialni.

Jeśli ustawić lustro w sypialni w odpowiednim miejscu, może odbijać światło naturalne lub sztuczne, rozpraszając je po całej sypialni. To może wprowadzić więcej światła do pomieszczenia, co jest korzystne zwłaszcza w przypadku sypialni o ograniczonym dostępie do światła dziennego.

A zatem gdzie lustro w sypialni?

Lustro w sypialni na ścianie, szafie, drzwiach… czy może stojące lustro w sypialni. A może lustro na suficie? Ważne jest, aby umiejscowienie lustra było praktyczne i estetyczne, jednocześnie harmonizujące z resztą wystroju sypialni. Przestrzeganie zasady feng shui też nie zaszkodzi. Wybierz miejsce, które będzie dla ciebie wygodne i pasować do twojego stylu życia.

Możesz powiesić lustro powyżej komody lub toaletki, albo zamontować na drzwi. Pięknie prezentują się lustra na wolnostojącym wieszaku lub ekranie. Jeśli szukasz nietypowego rozwiązania, możesz umieścić lustro na suficie sypialni. Będzie to tworzyć interesujący efekt wizualny i dodatkowo optycznie powiększać przestrzeń. No i to na suficie faktycznie może pogłębić intymność 😉

Ważne jest, aby umieszczenie lustra było praktyczne i estetyczne, jednocześnie harmonizujące z resztą wystroju sypialni. Wybierz miejsce, które będzie dla ciebie wygodne i pasować do twojego stylu życia.

* foto – Canva