Bez kategorii, O futonie, Video

Futon klasyczny – zdrowy sen

F U T O N K L A S Y C Z N Y * to nasz podstawowy rodzaj materaca ?
Wypełniony jest tylko bawełną i obszyty trwałą tkaniną bawełnianą.

Jest MIĘKKI, ale nie tak, ze czujemy się jakby zapadać się w chmurkę, tylko ma się wrażenie, że materac lekko otula nasze ciało. W pierwszych dniach materac jest dość puszysty, ale w trakcie użytkowania bawełna nieco się uleży ??
Warstwy bawełny umożliwiają swoboda CYRKULACJE POWIETRZA, a także zapewniają KOMFORT CIEPLNY ???
Ja nauczyłam się stosować powiedzenia, „że bawełna latem chłodzi, zimą grzeje” i coś w tym jest, bo właśnie takie mam odczucia śpiąc na Futonie wypełnionym bawełną.

No a podstawą zaletą futonu wypełnionego bawełną jest to, że idealnie układa się do KRZYWIZN CIAŁA , przez co naprawdę dobrze się śpi. Jeśli miałabym opisać co oznacza, że układa się do krzywizn ciała to w moim odczuciu „ugina się tam gdzie jest więcej wagi, albo coś wystaje”. Czyli np. moje biodra zapadają się głębiej w materac od reszty ciała kiedy śpię na boku ?

Pełną ofertę materacy FUTON KLASYCZNY znajdziesz tutaj

O tym co dokładnie jest w środku, a także jak układa się podczas spania możecie zobaczyć w filmie poniżej

Osobiście przetestowałam wszystkie rodzaje fotonów w swoim sklepie. W sumie każdy z nich jest wygodny, chociaż ja nie lubię zbyt twardych ??
Bawełniany z pewnością jest dla tych, którzy raczej wolą spać na miękkim/średniotwardym materacu. Fajnie sprawdza się dla Dzieciaków, a także dla alergików, chociaż podczas mojej 10-letniej przygody z futonami raz zdarzył mi się Klient, który okazało się był uczulony na bawełnę ???

Jeśli nie wiesz, który z materacy futon jest dla Ciebie zachęcam do zapoznania się z wpisem POZNAJ FUTONY – tutaj

A jeśli masz już futon i chcesz dowiedzieć się jak o niego dba, aby służył długie lata to zapoznaj się z materiałem – tutaj