O futonie

Dlaczego warto wybrać materac Futon?

Wygodne łóżko jest tak ważne jak wygodne ubranie, czy zdrowe odżywianie. Od tego czy się wyśpisz i jak się wyśpisz uzależnione jest jak spędzisz resztę dnia.

Pomyśl jak owocny może być dzień, gdy rankiem wstajesz wypoczęty i pełny energii.

Chcesz się dowiedzieć dlaczego wybrałam do spania właśnie Futon?

Zaczęło się to tak…..

Wręcz ogarniające zmęczenie mimo przespanych 8 godzin na dobę spowodowało, że zaczęłam szukać przyczyn. Maraton po dobrodziejstwach naszej polskiej służby zdrowia nie wykazał nic, co mogłoby być przyczyną, a więc szukałam dalej. Metodą prób i błędów szukałam różnych rozwiązań na to, aby w końcu się wyspać. Ostatni trop padł na ŁÓŻKO. I to był strzał w dziesiątkę. Jak się później okazało, przyczyną był niewygodny i źle dobrany materac.

Szperałam, czytałam i zbierałam informacje odnośnie tego jaki materac będzie dla mnie najbardziej optymalny i zdrowy, no o na jakim w końcu się wyśpię. I przypadkiem trafiłam na anglojęzyczną stronę na temat Futonów. Prawdę mówiąc nawet nie wiedziałam, że można gdziekolwiek zdobyć materac, który jest wyprodukowany z naturalnych surowców, wykonany jest ręcznie, a do tego sprawi, ze komfort spania może być naprawdę dobry.

Zanim Wam napiszę co dokładnie przekonało mnie, aby wypróbować materac FUTON posłuchajcie co na jego temat kilka late temu powiedziała Marysia 🙂 idealnie, językiem dziecka powiedziała dlaczego futon jest wyjątkowy…ten film to dla mnie już ikona – często budzi uśmiech na twarzach moich Klientów, na mojej zreszta też, za każdym razem kiedy go oglądam. W mailach z zamówieniami zdarza się, że Klienci przesyłają pozdrowienia dla Marysi. Spójrzcie:

Ale wracając do tego, dlaczego warto wybrać materac Futon:

Dowiedziałam się, że w odróżnieniu od innych materaców futon nie sprężynuje, a sprasowana bawełna dopasowuje się do sylwetki człowieka i wspiera kręgosłup na całej długości. Równomierne rozłożenie obciążeń na całej linii kręgosłupa powoduje, ze  kręgosłup nie jest narażony na dodatkowy ucisk, dzięki czemu podczas snu naprawdę wypoczywa. Dlatego futony są szczególnie zalecane osobom z wadami kręgosłupa lub nadwagą.

FUTON wspomaga także utrzymanie równomiernej temperatury naszego ciała podczas snu. Naturalna bawełna wewnątrz materaca „oddycha” , czyli pozwala na cyrkulację powietrza. Co to oznacza? A to, że nawet podczas snu nasze ciało i nasz skóra ma na bieżąco dopływ powietrza. Dodatkowo dzięki temu FUTONY dopasowują się do pory roku, co oznacza, że latem zapewniają wentylacje, a zimą doskonale ogrzewają.

Materace FUTON rekomendowane są także dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie.  Naturalne surowce użyte do produkcji FUTONÓW doskonale przepuszczają powietrze, dzięki czemu materac jest lepiej wentylowany, a to zapobiega rozwojowi roztoczy, czy innych szkodliwych dla człowieka substancji.

FUTONY są przyjazne zarówno dla człowieka jak i dla naszego środowiska, gdyż wyprodukowane są jedynie z naturalnych surowców.

Dodać należy również, że materace te są mają dość niską cenę w stosunku do jakości. Mówi się, że są odpowiednikiem materacy za kilka tysięcy, a komfort snu jest naprawdę rewelacyjny.

Te wszystkie zalety przekonały mnie do tego, aby zaryzykować i zakupić taki materac przez internet nie mając pojęcia jak on wygląda, jak się na nim śpi i czego w ogóle mogę się spodziewać. Okazało się, że wybór był idealny. Odczułam naprawdę kolosalną różnicę w komforcie spania już po pierwszej nocy przespanej na FUTONIE, a później… totalnie się w nim zakochałam. Od razu zakupiłam Futony dla moich dzieci, a później wpadłam na pomysł, ze skoro tak ciężko jest je zdobyć to ja będę je produkować i sprzedawać. I tak też się stało!

        

       

Wróć do listy