O futonieFUTONY – „materace nie z tej ziemi”  są odpowiedzią producentów materacy na coraz większe zapotrzebowanie konsumentów na produkty zdrowe i w pełni ekologiczne. Ich idea zrodziła się 2500 lat temu w Japonii. Pierwotnie składały się one z kilku warstw bawełny ułożonych w bawełnianym pokrowcu i przytrzymanych kilkoma pikami. Wraz z upływem czasu technikę udoskonalano poprzez dodawanie nowych surowców (kokos, lateks, końskie włosie itp.). Pokrycie materaców to tkanina bawełniana. Wszystkie materiały użyte do produkcji FUTONU są w 100% naturalne. Oryginalny FUTON nie zawiera żadnych szkodliwych substancji chemicznych. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób dbających o środowisko naturalne i oczywiście o własne zdrowie.

Każdy z naszych materacy już od maja 2017 możesz nie tylko wypróbować osobiście, ale możesz się na nim do woli wyspać! Zapraszamy do jedynego w Polsce domu dla futonów zwanym "Zapomnieniem".  www.zapomnienie.pl  - tu znajdziesz wszelkie informacje

Głównym atutem FUTONU są komfortowe warunki snu.

W przeciwieństwie do materacy z materiałów syntetycznych , FUTON wspomaga utrzymanie równomiernej temperatury naszego ciała podczas snu. Naturalna bawełna wewnątrz materaca "oddycha" , czyli pozwala na cyrkulację powietrza, dzięki temu FUTONY dopasowują się do pory roku, co oznacza, że latem zapewniają wentylacje, a zimą doskonale ogrzewają.   Ponadto materac , który składa się w 100 % z naturalnej bawełny pozwoli na komfort snu tym osobom, które cierpią na różnego rodzaju alergie.

Innym z atutów FUTONU jest również relatywnie niska cena.

Takie materace gwarantują najlepsze  podparcie kręgosłupa i pleców.

Dzięki dodatkowi lateksu czy kokosa, materac może być mniej lub bardziej twardy.

Poprzez dodanie środkowej warstwy pianki, lateksu lub płyty z włókien kokosu uzyskuje się różne stopnie sprężystości i różne stopnie twardości materaca.

Sprasowana bawełna dopasowuje się do sylwetki człowieka i wspiera kręgosłup na całej długości. Dlatego futony są szczególnie zalecane osobom z wadami kręgosłupa lub nadwagą.

Futony wyrównują temperaturę. W czasie gorących nocy poprzez bawełnę dochodzi do skóry odpowiednia ilość świeżego powietrza. Warstwa sprasowanej wełny na spodzie FUTONU daje po odwróceniu go dodatkowy efekt kumulacji ciepła wytwarzanego przez ciało.

W dzień, dzięki swojej przewiewnej strukturze i możliwości odwracania FUTON wietrzy się, dzięki czemu jest lepiej wentylowany i zachowuje świeży, naturalny zapach.

Oryginalny FUTON nie zawiera żadnych szkodliwych substancji chemicznych. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób dbających o środowisko naturalne i oczywiście o własne zdrowie.


Dobry materac powinien przede wszystkim dopasowywać się do krzywizn ciała człowieka, zapewnić odpowiednią wentylacje, a przy tym niezbyt nadwyrężyć „kieszeń”. Fakt, iż może on być do tego przyjazny dla środowiska uznajmy jako wartość dodaną.

A zatem jak to wygląda na tle konkurencji:Dopasowanie do krzywizn ciała – podparcie dla kręgosłupa
Wentylacja
Wyprodukowane tylko z naturalnych surowców
Materace bonelowe
Nie dopasowuje się do kształtu ciała
Słaba wentylacja
NieNiska cena
Materace kieszeniowe
Dopasowuje się do kształtu ciała
Słaba wentylacja
NieDość drogi
Materace lateksowe
Dopasowuje się do kształtu ciała
Zła wentylacja
NieDość drogi
Materace z pianki wysokoplastycznej
Dopasowuje się do kształtu ciała
Bardzo dobra wentylacja
NieBardzo drogi
Materace z pianki termoplastycznej
Dopasowuje się do kształtu ciała
Dobra wentylacjaNie Bardzo drogi
Futony
Materac-futon gwarantuje zdrowy sen dzięki temu, że stanowi doskonałe podparcie dla kręgosłupa. 
Dodatkowo futony charakteryzują się idealną wentylacja – latem chłodzą, zimą natomiast grzeją.  Są w pełni wykonane z naturalnych materiałów co daje im miano ekologicznych.
Dobre jakościowo i ekologiczne materace-futony są stosunkowo tanie.


Futon oznacza zdrowe spanie. Jest on optymalnym materacem dla konesera snu na miarę XXI wieku.