Zestaw poszew na pościel z bawełny organicznej

 • niezwykle miękkie i miłe w dotyku poszewki na  pościel z bawełny organicznej 
 • w skład zestawu wchodzi: poszewka na kołdrę 160x200 cm oraz na dwie poduszki 50x70 cm
 • skład: 100% bawełna organiczna
 • gramatura 220 g/m²
 • na obu stronach niewyczuwalny haft Natural Komfort Organic


Kolor: biały (kolor naturalnej bawełny)

Wymiary: poszewka na kołdrę 160x200 cm i poszewki na poduszki 50x70 cm 

Konserwacja:  Pranie 30°/ Prasowanie: 200°

Produkt wyprodukowany w Polsce.


Bawełna organiczna to materiał, przy którego produkcji stosuje się jedynie naturalne metody. Używa się naturalnych środków ochrony roślin (np. czosnek, chili, wyciąg z drzewa neem) i nawozów naturalnych (obornika). Sama gleba zyskuje status organicznej dopiero po upływie trzech lat uprawiania jej zgodnie z restrykcyjnymi normami. Chwasty usuwa się ręcznie. Zbiory plonów również odbywają się ręcznie. Podnosi to czystość włókien, ponieważ nie zanieczyszcza ich olej z nasion. Zebrane włókna barwi się tylko przy użyciu naturalnych barwników.

Przy uprawie bawełny organicznej nie używa się chemii uznanej za niebezpieczną jak i roślin genetycznie modyfikowanych i w przeciwieństwie na przykład do egipskich plantacji bawełny, nie pracują przy niej dzieci

Na żadnym etapie produkcji materiałów z bawełny organicznej nie stosuje się metod, które zagrażałyby ekosystemom. Podczas produkcji bawełny konwencjonalnej, jej wpływ na środowisko naturalne ma drugorzędne znaczenie. Setki tysięcy kilometrów kwadratowych ziemi (w 2002 r. na całym świecie było to 330 tysięcy km2) pokryte są uprawami, które nasączają ziemię agresywną chemią.

Produkty z bawełny organicznej są wolne od szkodliwych środków chemicznych. Nie zawierają one zanieczyszczeń w postaci substancji uznanych za niebezpieczne dla ludzkiego układu nerwowego (np. wspomnianych wyżej insektycydów: parathionu, diazinonu). Nie ma w nich również pozostałości metali ciężkich, substancji ropopochodnych czy formaldehydu, spotykanych w ubrankach z bawełny konwencjonalnej.


Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra
Kod weryfikacyjny

Zestaw poszew na pościel 160x200

 • Kod produktu: KL 160x200
 • Dostępność: 2-5 dni roboczych
 • 450,00 zł

 • bez VAT: 365,86 zł
  Cena zawiera koszty transportu

Tagi: materac, materace, nowość, kołdra, pościel, wygoda, ekologia, bawełna