Jak wybrać

Wybór odpowiedniego materaca do spania nie jest rzeczą prostą. Musimy pamiętać, że w łóżku spędzamy ok. 30% swojego życia, a komfort snu przełoży się na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Pierwsza decyzja, jaką musicie podjąć, jest wskazanie twardości materaca.

Dostępne są materace twarde i miękkie. Wybór w tym wypadku nie jest w jakikolwiek sposób sugerowany, gdyż każdemu odpowiada zupełnie inny materac. Twardość materaca jest odczuciem subiektywnym, uzależnionym głównie od wagi, od naszych przyzwyczajeń - dotychczasowego miejsca snu itp. elementów. Dlatego określenia z prospektów: materac twardy, średnio twardy - w rzeczywistości mogą dotyczyć tego samego materaca w zależności od osoby, która się na nim położy.

Korzystanie ze zbyt miękkiego materaca powoduje wiele problemów. Podczas snu mięśnie oraz kręgosłup  nie odpoczywają ale pracują przy każdej zmianie pozycji.  wtedy każda zmiana pozycji wymaga od nas wysiłku. Najczęstsze problemy, jakie zgłaszane są przez korzystających z miękkich materacy, to przede wszystkim bóle pleców, ale również skurcze mięśni. No i oczywiście niewyspanie.

Korzystanie ze zbyt twardego materaca powoduje, że krew nie będzie swobodnie krążyła w miejscach nacisku. Z tego względu będziecie zmuszeni do częstych zmian pozycji. Na skutek braku ugięcia na materacu, plecy oraz kręgosłup będą w pewnym sensie zawieszone nad materacem, przez co pojawić się może poważny ból pleców. 

Kolejnym krokiem jest określenie sprężystości.

W naszej ocenie sprężystość oznacza elastyczność, która powoduje, że materac bardzo dobrze dopasowuje się do krzywizn ciała, niezależnie od przyjętej pozycji podczas snu.  Ugina się on jedynie w tych miejscach, w których następuję ucisk ciała, co zdecydowanie wpływa na komfort naszego spania. 


Co zatem mamy do zaoferowania:


     FUTON 

TWARDOŚĆ/SPRĘŻYSTOŚĆ

(skala od 1 do 6)

SKŁAD/WYSOKOŚĆOPIS
klasyczny2/1bawełna 14 cm

Najbardziej miękki z naszych materacy. Futony klasyczne nie sprężynują, gdyż sprasowana bawełna dopasowuje się do sylwetki człowieka i wspiera kręgosłup na całej długości. Jest materacem najbardziej miękkim z naszych materacy, niemniej futony ogólnie nie są materacami miękkim, a zatem określiłabym jego miękkość jako średnio twardy.

Zobacz produkty w tej kategorii >>
sprężysty4/6

bawełna

 lateks 3 cm

Najpopularniejszy z naszych materacy. Jego twardość to średnio twardyMa świetne właściwości ortopedyczne, ponieważ lateks bardzo dobrze dopasowuje się do krzywizn ciała podpierając ciało równomiernie. 

twardy6/3

bawełna

 kokos 3 cm

Najtwardszy z naszych materacy. Podczas spania odczucia podobne jakby się spało na bardzo grubej kołdrze (te 6 cm bawełny) położonej na podłodze. Mimo swojej twardości ma bardzo wielu zwolenników i jest jednym z najlepiej się sprzedających futonów.

Zobacz produkty w tej kategorii >>

superfuton5/5

bawełna  

lateks  2x3 cm

kokos 3 cm

Najbardziej komfortowy z naszych materacy. Odpowiada twardością futonowi twardemu, natomiast komfortem spania futonowi sprężystemu. Materac jest twardy, niemniej poprzez użycie lateksu pomiędzy warstwą bawełny a kokosem ta twardość  nie jest odczuwalna, aż w takim stopniu. Dodatkowo idealnie układa się do krzywizn ciała.

Zobacz produkty w tej kategorii >>

japoński2/1bawełna 9 cm

Najbardziej miękki z naszych materacy. Odwzorowanie tradycyjnego futona japońskiego zwanego shikifuton . Można go zrolować i schować do szafy.

morski5/3bawełna + trawa morska cm

Kolejny twardy materac. Właściwości oraz odczucia podczas spania bardzo zbliżone do futona twardego. Określiłabym, że ten z trawą morską jest ciut miększy, ale nadal należy do twardych materacy. Materac ma bardzo dobre właściwości absorpcyjne.

Zobacz produkty w tej kategorii >>

lniany5/3len 14 cm

Materac raczej twardy, odpowiada twardością futonowi morskiemu, ale słabiej sprężynuje, gdyż nie ma trawy morskiej.  Len dodatkowo ma właściwości antybakteryjne, stad zalecany jest dla osób szczególnie narażonych na alergie, a także dla osób, które się pocą, gdyż jest przewiewny.

Zobacz produkty w tej kategorii >>

wełniany2/2wełna owcza 14 cm

Materac miękki, nieco bardziej elastyczny niż futon klasyczny. Wełna owcza znana jest z tego, ze grzeje i mimo, że zmian wilgotności lub temperatury zachowuje swoją elastyczność. Jest mocno przewiewna.

Zobacz produkty w tej kategorii >>

Jeśli w naszej ofercie nie ma materaca, o którym marzysz to nie problem - prawdopodobnie i tak go uszyjemy specjalnie dla Ciebie. Szyjemy materace na miarę  zgodnie ze specyfikacją Klienta z zastosowaniem powyższych surowców lub innych (wełna wielbłądzia, końskie włosie, i inne). Napisz do nas!


Surowce, z których wykonujemy nasze  FUTONY:


Bawełna jest jedną z najstarszych roślin uprawnych,. Otrzymywane z niej włókna bawełniane posiadają naturalną wytrzymałość, trwałość i zdolność absorpcji. Z włókien splatana jest mata bawełniana – podstawowy składnik prawdziwego FUTONU. Naturalny splot surowej bawełny zapewnia materacowi nieodzowną sprężystość, dzięki której materac dopasowuje się do ciała. Zapewnia to równomierne rozłożenie obciążeń na całej linii kręgosłupa.

Prawdziwa bawełna jest:                                                                                                                                       

higroskopijna

delikatna w dotyku

przepuszcza powietrze

nie uczula – komfort snu również dla alergików


Włókno kokosowe - miliony malutkich, delikatnych sprężynek z włókna kokosowego są gotowe rozpocząć swoją pracę dla Ciebie. Mowa o włóknach kokosowych uzyskiwanych z koiry – grubej, włóknistej warstwy otaczającej jądro orzecha kokosowego. Układ i właściwości  włókien umożliwiają swobodny przepływ powietrza w materacu, zachowanie odpowiedniej temperatury i szybkie odprowadzenie wilgoci na zewnątrz, dzięki czemu nie pocimy się podczas snu.

Włókno kokosowe jest:                                                                                                                                           

sprężyste i lekkie

wykazuje dużą odporność na ścieranie i zrywanie

odporne na działanie bakterii, perfekcyjnie higieniczne

porowate z natury

Mata z włókna kokosowego wzmacnia i utwardza materac. Jest twardsza od pianki lateksowej, dlatego poleca się je szczególnie osobom tęższym.


Lateks  jest naturalnym wyciągiem z drzewa kauczukowego otrzymywanym przez nacinanie drzew kauczukowych. Jedno drzewo dostarcza rocznie ok. 8 kg kauczuku.

Tysiące mikrokomórek w służbie snu zapewniają równomierne podparcie ciała. Niezależnie od pozycji, którą przyjmiesz materac dostosuje się do Twojej budowy anatomicznej, zapewniając Ci w ten sposób korzystną dla kręgosłupa pozycję. Dzięki zastosowaniu miękkiego i elastycznego wkładu lateksowego zbudowanego z  mikrokomórek materac staje się bardziej sprężysty i dzięki temu idealnie dopasowuje się do Twojego ciała. Powietrze przenika przez jego porowatą strukturę i wentyluje materac.

Lateks jest:                                                                                                                                                                        

bardzo wytrzymały i odporny na zużycie

naturalnie higieniczny i antybakteryjny

odporny na trwałe odkształcenia

Wkład lateksowy nadaje sprężystości i wzmacnia materac.


WSZYSTKIE SUROWCE, KTÓRE ZOSTAŁY UŻYTE DO PRODUKCJI NASZYCH MATERACY POSIADAJĄ CERTYFIKATY OEKO-TEX.